Začátky benáteckého bruslení sahají do roku 1995, kdy začala malá skupinka dětí na tehdy ještě nezastřešeném zimním stadionu dva krát týdně trénovat na rychlobruslích pod vedením Jidřicha Paříka. Na závody se jezdilo skoro každý víkend na přírodní rychlobruslařský oval do Svratky, kdy byl led, jen když teploty sahaly do minusových čísel. Od roku 1996 se místní děti naplno věnují v zimě shorttracku a v létě kolečkovému rychlobruslení. V roce 1998 vznikl oficiální bruslařský klub KSB Benátky. Tréninky v začátcích nebyly jednoduché. V zimě jsme nedostávali dost prostoru na ledové ploše, kde dostávali přednost hokejisté. To se během dalších let změnilo a dnes jsme nedílnou součástí zimních sportů v Benátkách. V létě jsme neměli kde kvalitně jezdit na kolečkových bruslích. Na kolečka se jezdilo o víkendech do Prahy do Letenských sadů, kde se naši bruslaři museli vyhýbat chodcům. Přes týden se mohlo po zavírací době bruslit v areálu skládky za městem, kde podmínky nebyly ideální. Po dlouhých snahách se konečně na podzim roku 2000 podařilo v Benátkách, za podpory Městského úřadu vybudovat pod vedením předsedy klubu Jarmila Hrůzy st. asfaltovou oválnou dráhu pro kolečkové bruslení, která po dlouhou dobu zůstala jedinou svého druhu v České republice. Asfaltový ovál a celý areál prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2022 za podpory Národní sportovní agentury a města Benátky.

history1Provozem dráhy kolečkového bruslení se rázem zvedla členská základna a úroveň bruslařů vzrostla. Od roku 2001 klub pořádá na této dráze mezinárodní kolečkové závody Czech Inline Open, které byly mnoho let také oficiálním mistrovstvím ČR na dráze. V zimě klub od roku 2004 pravidelně pořádá mezinárodní závody v shorttracku pod názvem Czech Open. Nejprve v Mladé Boleslavi a poté od roku 2008 v Benátkách.  KSB Benátky také pořádal společně s ČSR v Mladé Boleslavi Světový pohár v roce 2004, Mistrovství světa juniorů v roce 2007 a Mistrovství Evropy v roce 2012. 

 

 history2Nejúspěšnější závodnicí klubu je Kateřina Novotná, která se zúčastnila čtyřech Olympijských her s nejlepším umístěním z Torína 2006, kde obsadila v závodu na 500m 6.místo. Katka je také mistryní Evropy s roku 2010 a vicemistryně Evropy z roku 2009. Na Olympijské hry se z benáteckých závodníků probojovali také Vojtěch Loudín (Soči 2014) a Michaela Hrůzová - Sejpalová (Pyeongchang 2018 a Peking 2022). Úspěchy sbírají naši závodníci také na kolečkových závodech. Zdeněk Sejpal a Radek Fajkus se v roce 2018 stali juniorskými mistry Evropy v týmovém sprintu dvojic a v roce 2019 byli oba členové zláté juniorké štafety na mistrovství Evropy. Radek Fajkus na juniorském mistrovství Evropy v roce 2018 vybojval ještě stříbro a bronz. Zdeněk Sejpal na stejném ME juniorů byl stříbrný ve vyřazovacím závodu. O rok dříve v roce 2017 ještě získal bronzovou medaili na ME juniorů v Lagosu.